ALPAKI !!!

Ponadto u nas można... zaprzyjaźnić się z alpakami i zrobić sobie miłe, pamiątkowe zdjęcia, oraz dowiedzieć sie o pochodzeniu, przeznaczeniu i pielęgnacji tych egzotycznych i przyjaznych człowiekowi zwierząt. Zwierzęta te są przyjaciółmi ludzi, a ich towarzystwo potrafi pozytywnie oddziaływać na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Największą moc ma dotyk dzięki któremu wydzielają się endorfiny-hormony szczęścia co powoduje uspokojenie, rozluźnienie i dobre samopoczucie, dlatego coraz bardziej znana staje się alpakoterapia. U nas macie ją państwo codziennie !

Oferujemy również wyroby z runa naszych alpak  ekologiczne w naturalnych kolorach gwarantujące 100% alpaki: kołdry, czapki, szale, skarpety itd

 
   
Oferujemy również wyroby z runa naszych alpak  ekologiczne w naturalnych kolorach gwarantujące 100% alpaki: kołdry, czapki, szale, skarpety itd.

POKOJE

W domu  do dyspozycji gości mamy trzy pokoje: 3, 3 i 5 osobowe z łazienkami (łazienki wyposażone w prysznice), pokoje są jasne i duże. Dla naszych gości dostępny przez cały dzień osobny salon,  w którym można wypoczywać, zagłębić się w lekturze ulubionej książki lub oglądać TV. CENNIK ...

 
Salon

Bezpośrednio z salonu można wyjść na duży zadaszony taras,
na którym można odpocząć lub wypić kawę
 

pokoje gościnne

pokoje gościnne
    

pokoje gościnne

wnętrze domu

pokoje gościnne

OGRÓD

Powierzchnia naszego gospodarstwa to bez mała 3 ha, w tym łąka i własny las, z czego sporą część stanowi las leszczynowy. Całość jest ogrodzona. Na tym terenie stoi dom i budynki gospodarcze, które w przyszłości chcemy wykorzystać, aby poszerzyć ofertę. W ogrodzie jest miejsce na ognisko i grill, z których goście często korzystają, oprócz tego można pobujać się na huśtawce lub na hamaku, który zawieszony w lesie zaprasza do kontemplacji.  Pracoholikom  proponujemy koszenie trawy i inne prace ogrodowe, aby ograniczyć im poczucie straconego czasu. Dla dzieci mamy do zabawy huśtawki, piaskownicę i basenik. Goście mogą korzystać z naszego warzywniaka zbudowanego w myśl zasad permakultury. W sezonie znajdziecie tu truskawki, porzeczki, maliny, jeżyny, zielony groszek, słonecznik itp..

     
 

   
   

NASZA KUCHNIA

W kuchni wykorzystujemy dużo  produktów i przypraw ekologicznych, pochodzących z własnego ogrodu,  czasem ogrodu sąsiadów lub po prostu z lasu. Możecie Państwo zasmakować u nas pysznego, domowej roboty smalcu z ogórkami i grzybkami, jak również przetworów owocowych czy soków - szczególnie z aronii, która rośnie na naszej działce w ilościach... dużych. Polecamy gorąco jajecznicę z wiejskich jajek od szczęśliwych kurek sąsiadki, zupę dyniową i jej przetwory. Serdecznie polecamy i lubimy częstować wykwintną nalewką z naszej aronii. Amatorów tego wyrafinowanego  trunku (i innych zresztą też) szczególnie zapraszamy w okresie zbiorów aronii, tj. od końca sierpnia. Wtedy też zaczynają się powoli grzyby!!!

 

PONADTO MOŻNA U NAS...

.. zachęcamy do korzystania z rowerów (4 do dyspozycji) - niedaleko naszego domu przebiegają szlaki rowerowe. Można pokonać je też przy  użyciu  kijków do Nordic Walking, których mamy 4 pary. Zachęcamy też do leniwych spacerów po lesie połączonych ze zbieraniem grzybów, jagód, borówek czy żurawiny.

Możemy zorganizować dla Was (za dodatkową opłatą) spływ kajakowy  na przepięknej Wdzie, uznanej wraz z Brdą za jedne z najpiękniejszych szlaków kajakowych Europy. Wieczorem (lub nocą) obserwujemy niesamowicie gwiaździste niebo i słuchamy kumkania żab, natomiast wcześnie rano podglądamy żurawie tuż za płotem na łące, a potem idziemy na ryby nad pobliskie jezioro Ostrowite z trawiastą plażą i dużym pomostem.

W niedalekiej okolicy znajduje się łowisko pstrąga, którego można po wypożyczeniu sprzętu samemu złowić. Czekamy na Was również zimą, kiedy to możemy zrobić kulig zakończony ogniskiem, pieczeniem kiełbaski z dodatkiem gorącego bigosu. Jak widzicie  na wsi ciągle jest coś do zrobienia i dlatego tak rzadko jeździmy do miasta!!! 

                  

Wokół Aroniówki przebiega wiele szlaków turystycznych:

  • Szlak Borowej Ciotki - szlak pieszy czarny
  • Cisów Staropolskich - szlak pieszy zielony
  • Po Poligonie Heidekraut - szlak pieszy czerwony
  • Leosia-Błędno - szlak pieszy żółty
  • Łążek-Stara Rzeka - szlak pieszy niebieski
  • Lniano-Cekcyn - szlak pieszy czarny.

Oprócz tego w okolicach Aroniówki można : odkrywać żeremie bobrów, budować z dziećmi szałasy, spacerować z alpakami,  podziwiać nieziemskie zachody słońca czy też podglądać żurawie i bociany na pobliskiej łące.

   
   
   

STRONA GŁÓWNA   ***   OFERTA ***   OKOLICA ***   GALERIA  *** CENNIK  ***  KONTAKT